pl  |  en

Cellulit

 

aaa3

 

 Celem leczenia cellulitu jest poprawa wyglądu skóry poprzez stymulację metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz usprawnienie przepływu limfy, co sprzyja usunięcia toksyn z tkanek oraz redukcji obrzęków. Umożliwia to Endermologia Alliance LPG, zabieg Start&Rewind oraz mezoterapia Alidya.

 

Cellulit, potocznie zwany także skórką pomarańczową, w mniejszym lub większym stopniu dotyczy prawie wszystkich kobiet. Pod jego medyczną nazwą lipodystrofia, kryje się nieprawidłowość w zakresie rozrostu tkanki tłuszczowej wraz ze współistniejącymi zaburzeniami w przepływie krwi i limfy. Zmiany, począwszy od okresu dojrzewania, mogą pojawiać się w każdym wieku i zlokalizowane są w miejscach w których występuje bardziej obfita tkanka tłuszczowa tj.: uda, biodra, brzuch, pośladki, ramiona. Za częstsze występowanie zmian u płci pięknej, odpowiedzialna jest odmienna od mężczyzn budowa tkanki tłuszczowej oraz wpływ hormonów żeńskich - estrogenów.

W przypadku cellulitu, w zależności od jego stopnia, obserwujemy zróżnicowane nasilenie objawów w postaci nierówności powierzchni skóry. O ile w początkowych stadiach choroby zmiany te stanowią jedynie defekt estetyczny, to w bardziej zaawansowanych przypadkach mogą być już poważnym problemem zdrowotnym.