pl  |  en
Strona główna Wskazania Skóra szara, sucha, pozbawiona blasku

Skóra szara, sucha, pozbawiona blasku

 

aaa11

 

Celem leczenia skóry szarej oraz suchej jest zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia jak i poprawa wyglądu i kondycji skóry. Umożliwia to zastosowanie peelingów chemicznych, zabiegów Skeyndor, lasera frakcyjnego, mezoterapii igłowej oraz DermaPen.

 

Skóra szara, pozbawiona blasku występuje niezależnie od wieku oraz płci. Zazwyczaj jest ona wynikiem działania wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych takich jak: niewystarczające odżywienie i nawilżenie skóry, palenie papierosów, stres, przemęczenie, brak snu, choroba, działanie czynników atmosferycznych. Za utratę blasku i zdrowego kolorytu naszej twarzy może również odpowiadać nieodpowiednia pielęgnacja oraz nadmierna warstwa martwych komórek zalegająca na powierzchni skóry.

Skóra sucha jest wynikiem niewystarczającego nawilżenia. Proces ten, często też związany jest ze spadkiem kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w naszej skórze i odpowiada za wiązanie i magazynowanie wody w tkankach. Związane jest to również, ze spadkiem ilości gruczołów łojowych. Problem ten, zaostrza również nadmierna ekspozycja na czynniki atmosferyczne takie jak: promieniowanie słoneczne, wiatr i wysoka czy też niska temperatura. Należy pamiętać, iż skóra sucha jest bardziej skłonna do podrażnień oraz starzenia się.

Celem leczenia skóry szarej oraz suchej jest zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia jak i poprawa wyglądu i kondycji skóry.