pl  |  en
Strona główna Wskazania Cienie, worki pod oczami

Cienie, worki pod oczami

 

aaa4

 

Celem korekty cieni pod oczami jest uzupełnienie niedoborów tkankowych, właściwego napięcia i nawodnienia skóry oraz redukcja zmarszczek. Umożliwia to zastosowanie mezoterapii igłowej, DermaPen oraz wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

 

Cienie pod oczami występują już nawet u młodych osób, sprawiając, iż twarz wygląda na zmęczoną i niewyspaną. Defekt ten, jest złożony i uwarunkowany kilkoma czynnikami. Przede wszystkim, skóra okolicy oka, już nawet w młodym wieku, jest bardzo cienka. Sprawia to, iż położone poniżej drobne naczynia krwionośne prześwitują przez nią, nadając jej ciemniejsze i sine zabarwienie. Ponadto, wraz z wiekiem dochodzi do zaniku położonej pomiędzy skórą a kością oczodołu poduszeczki tłuszczowej, powodując obniżenie tej okolicy. To zaś sprawia, iż padające światło zmienia swój sposób odbicia i powstaje efekt cienia, jeszcze bardzie potęgujący istniejący problem. Dodatkowym czynnikiem pogłębiającym ten defekt jest postępująca wraz z wiekiem utrata jędrności skóry tej okolicy, efektem czego są powstające zmarszczki.

Celem zabiegów jest odmłodzenie okolic oczu – odbudowa struktur, przywrócenie sprężystości, rozjaśnienie skóry i spłycenie zmarszczek. Końcowy efekt to wypoczęty wygląd i promienne spojrzenie.