pl  |  en
Strona główna Wskazania Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie

 

 

aaa6

 

Celem terapii jest trwała i bezbolesna likwidacja nadmiernego owłosienia przy użyciu zaawansowanej i innowacyjnej technologii zapewniającej skuteczność i komfort zabiegu. Umożliwia to zastosowanie lasera LightSheer.

 

Laserowe usuwanie owłosienia polecane jest w przypadku kiedy chcemy zrezygnować z tradycyjnych metod depilacji – zyskać czas i zwiększyć swój komfort. W efekcie uzyskujemy trwałe rezultaty i satysfakcję. Nadmierne owłosienie niezależnie od płci przysparza pacjentom problemów natury estetycznej. U kobiet zwykle występuje w obrębie wargi górnej, brody, bikini oraz nóg, u mężczyzn zaś na klatce piersiowej, plecach czy też karku. Problem nadmiernego owłosienia może być uwarunkowany genetyczne, ale nie należy zapominać, iż często związany jest z zaburzeniami hormonalnymi, wielotorbielowatością jajników, procesem nowotworowym, a także przyjmowaniem niektórych leków.

Metoda ta polecana jest gdy występuje problem z wrastającymi włoskami, które często wywołują stan zapalny, przebarwienia, a czasem blizny. O zabiegu depilacji warto również pomyśleć jeżeli chorujemy na hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie typu męskiego. Zabiegi rekomendowane są również kobietom po urodzeniu dziecka. Zachodzące w okresie poporodowym zaburzenia równowagi hormonalnej skutkują często pojawieniem się większej ilości włosków, niż miało to miejsce przed ciążą.