pl  |  en

DERMAPEN

Dermapen jest nowoczesnym urządzeniem medycznym, które pozwala na wykonanie zabiegów anti-aging, regeneracyjnych, rozjaśniających i leczniczych na skórze twarzy, ciała i głowy. Dzięki obecności wymiennych, pulsujących igieł w regulowany sposób nakłuwa skórę. Powstałe w ten sposób uszkodzenie jest bodźcem do uruchomienia procesów regeneracji, które odbywają się za pośrednictwem syntezy kolagenu i elastyny. Tym samym kondycja skóry ulega poprawie, staje się ona bardziej napięta, a zmarszczki mniej widoczne.  Blizny potrądzikowe i pourazowe stają się płytsze, jaśniejsze i mniej widoczne. Ponadto ma miejsce zwiększenie ukrwienia skóry, co sprawia, że odzyskuje ona swój wcześniejszy blask. W przypadku skóry głowy owłosionej poprawa ukrwienia sprzyja pobudzeniu mieszków włosowych do wzrostu.

Untitled-1_11

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN™ zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

Dzięki zabiegowi DERMAPEN™ widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry oraz naturalna stymulacja produkcji kolagenu. Ponadto zmniejszenie widoczności porów, redukcja widoczności rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych. Urządzenie stosowane jest także w leczeniu łysienia.

W DERMAPEN™ zastosowano opatentowaną technologię AOVN™ (Advanced Oscillating Vertical Needling), która opiera się na takim doborze parametrów nakłuwania skóry który generuje ich odpowiednią ilość. Dzięki niezwykle wydajnemu silnikowi możliwe jest uzyskanie aż 1300 nakłuć na sekundę. To wynik nieosiągalny dla żadnego innego urządzenia.

dermapen_header1-300x216logoperlaDE_2017-300x231

 

WSKAZANIA

 • powierzchowne zmarszczki
 • utrata jędrności skóry
 • skóra zmęczona, szara
 • blizny potrądzikowe
 • blizny pourazowe
 • rozstępy
 • rozszerzone pory
 • łysienie

 

 

 PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i laktacja
 • aktywne choroby autoimmunologiczne
 • aktywne infekcje w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi
 • alergia na składniki używanych preparatów
 • skłonność do występowania blizn przerosłych (bliznowców, keloidów)
 • zaburzenia krzepnięcia

   

  Odstęp czasowy między zabiegiem z użyciem urządzenia Dermapen, a innymi metodami odmładzania skóry (wypełnianie kwasem hialuronowym, laseroterapia, peelingi chemiczne) powinien wynosić min. 1 tydzień

 

 

 Zobacz jak działa Dermapen i przekonaj się, że jest dla Ciebie!

PRZEBIEG ZABIEGU

Uczucie dyskomfortu może towarzyszyć wkłuciom igiełek, dlatego około 30-60 minut przed zabiegiem, miejsca poddawane terapii smaruje się maścią znieczulającą. Po przygotowaniu skóry, dokonuje się automatycznych mikronakłuć przy pomocy sterylnej, jednorazowej końcówki, zaopatrzonej w liczne mikroigiełki. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji, w zakresie od 0,5 do 2,5 mm, pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. Jednocześnie wprowadzany jest środek leczniczy. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych.

DERMAPEN™ jest bardzo wszechstronnym narzędziem, dlatego zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. Dzięki niewielkim rozmiarom możliwe jest wykonywanie zabiegów z użyciem DERMAPEN™ na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

W naszej klinice pracujemy na preparatach Mediderma.

 Untitled-1_12

EFEKTY ZABIEGU

Korzystne zmiany widoczne są już u wielu osób po pierwszym zabiegu. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 6-12 miesięcy i zależą od indywidualnych cech organizmu, warunków anatomicznych oraz trybu życia pacjenta. Dla uzyskania jak najlepszych efektów, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów. Schemat terapii dobierany jest u każdego pacjenta indywidualnie, w zależności od wskazań i rodzaju użytego preparatu. Najczęściej terapia obejmuje od 3 do 6 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach od jednego do dwóch tygodni.

Zazwyczaj bezpośrednio po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona. Stan ten utrzymuje się kilka godzin, a w niektórych przypadkach maksymalnie kilka dni. U niektórych pacjentów w następnym dniu po zabiegu może dodatkowo pojawić się obrzęk trwający około 1-2 dni lub złuszczanie, które występuje zazwyczaj 2-4 dni po wykonanym zabiegu.

Wykonanie mezoterapii mikroigłowej daje najkorzystniejsze efekty w połączeniu z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej takimi jak peelingi, zabiegi mezoterapii igłowej, laser frakcyjny, iniekcje toksyny botulinowej czy użycie wypełniaczy.  

ZALECENIA POZABIEGOWE

 • Makijaż (jedynie preparaty hipoalergiczne) można nałożyć najwcześniej po 24h
 • Aplikacja łagodzącego kremu pozabiegowego kilka razy dziennie
 • Unikanie sauny oraz basenów przez okres 2 tygodni
 • Unikanie ekspozycji słonecznej oraz solarium przez okres 2 tygodni
 • Ochrona przeciwsłoneczna krem z filtrem +50
 • Zmienić poszewkę na poduszce na czystą w dniu zabiegu

 

Cena zabiegu już od 250 zł!  -> szczegółowy zakres cen znajdziesz tutaj: CENNIK

Jeżeli zastanawiasz się nad najlepszą dla Ciebie terapią zapraszamy na wizytę konsultacyjną, na której nasz doświadczony personel odpowie na wszystkie pytania.

PRZED I PO

FB_IMG_1496393507672  DEMAPEN_EFEKTY_246  Rejuvenation-DrMarzenaLorkowskaPrecht  1604897_561166160637262_1000266634_n  23380021_1494491797304689_2195240096179308691_n

Jeżeli borykasz się z problemem blizn potrądzikowych zapraszamy do obejrzenia filmu i zapisania się na zabieg już teraz!