pl  |  en

HIFU - ULTRAFORMER III

 

O młodym i atrakcyjnym wyglądzie marzy chyba każdy. Niestety z biegiem lat zachowanie jędrnego ciała czy świeżej, zawsze wypoczętej twarzy jest niemal niemożliwe. Jest to naturalne. Z biegiem lat aktywność komórek oraz ich zdolności regeneracyjne maleją. Cera starzeje się i nie wygląda dobrze. Jest jednak metoda na to, by pomóc swojej skórze – jest to innowacyjne urządzenie ULTRAFORMER III.

Zabieg przy użyciu najbardziej innowacyjnego urządzenia Ultraformer III jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie w zakresie długotrwałego liftingu twarzy oraz ciała. Bezoperacyjna, nieinwazyjna terapia pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów już po pierwszym zabiegu. ULTRAFORMER III wykorzystuje technologie HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową służącą do podgrzewania tkanki skórnej. W wyniku oddziaływania na tkanki dochodzi do ich obkurczania się i selektywnego uszkodzenia kolagenu, tak aby wspomóc jego późniejszą regenerację. Ultraformer III pozwala na oddziaływanie na różnych poziomach skóry podczas jednego zabiegu. W wyniku takiej stymulacji tkanki napinają się, a efekt jest natychmiastowy, narasta w czasie i potęguje po ok. 3 do 6 miesięcy od wykonania zabiegu. Skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna oraz w przypadku terapii zastosowanej na ciało dochodzi do znacznej redukcji tkanki tłuszczowej. Podstawowym efektem,jaki możemy osiągnąć po zastosowaniu terapii to między innymi: głęboka przebudowa oraz naprawa skóry. W przypadku zabiegu w obrębie twarzy widoczne będzie uniesienia tkanek, napięcie skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawienie owalu oraz efekt liftingu wywołany dzięki stymulacji włókien kolagenowych. Modelowanie ciała  przy użyciu zabiegu Ultraformer III jest również wyjątkowo skuteczne. Ujędrnienie skóry dekoltu, ramion, uniesienie piersi, pośladków, zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na brzuchu czy poprawa sprężystości skóry to efekty, które zaobserwowaliśmy u naszych pacjentów. Aktualnie jest to najbardziej innowacyjne oraz najmocniejsze urządzenie na rynku światowym wykorzystujące technologię HIFU, dwa razy mocniejsze od innych sprzętów tego typu.

 

 

 

WSKAZANIA

 • zwiotczenie i spadek napięcia skóry (np. po ciąży, po odchudzaniu),
 • pojawienie się objawów fotostarzenia - cieńsza, luźniejsza skóra na twarzy oraz na ciele,
 • pojawienie się luźnych partii skórnych w obrębie twarzy - na szyi, na policzkach,
 • obniżenie linii brwi,
 • uwidocznienie drobnych i głębokich zmarszczek na twarzy,
 • zwiotczenie skóry w obrębie wewnętrznej strony ramion, ud, dekoltu, brzuchu itp.
 • miejscowe otłuszczenia

 

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • rany i inne zmiany chorobowe w obszarze zabiegowym
 • zmiany trądzikowe
 • terapia przeciwzakrzepowa
 • stenty metalowe oraz implanty
 • bioabsorbowalne implanty mechaniczne
 • wszczepione urządzenia elektryczne
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i karmienie piersią

   

  Odstęp czasowy między zabiegiem HIFU, a innymi inwazyjnymi zabiegami kosmetologicznymi powinien wynosić minimum 28 dni.

 

 

 1_11b

PRZEBIEG ZABIEGU

Po dezynfekcji skóry, nakładamy specjalny żel stosowany w terapii HIFU i przystępujemy do zabiegu. Podczas zabiegu Ultraformer III ustawiamy parametry zabiegu tak aby otrzymać maksymalny efekt liftingu jednocześnie minimalizując nieprzyjemne odczucia pacjenta. Podczas zabiegu deponujemy określoną ilość linii zabiegowych czyli impulsów, które generuje maszyna. Czas trwania zabiegu waha się od około 15-25 min na twarzy do 2 godzin w większych partiach ciała jak talia i nogi. Po zabiegu występuje zaczerwienienie, które w krótkim czasie ustępuje. Po zabiegu i oczyszczeniu skóry z żelu oraz nałożeniu środka nawilżającego pacjentka może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć.

Zabieg najczęściej nie wymaga znieczulenia. W zależności od głębokości działania fali odczucia są różne. Zazwyczaj czuć delikatne ciepło, czasami przechodzi ono w pieczenie. W przypadku długich zabiegów zwłaszcza na ciele stosujemy znieczulenie.

 1b_1

EFEKTY ZABIEGU

Najważniejszą zaletą zabiegu ULTRAFORMER III jest natychmiastowe rozpoczęcie naturalnego procesu naprawy mikrouszkodzeń tkanek poddanych działaniu fal. Skóra ulega intensywnej regeneracji, poprawia się jej jędrność i zwiększa napięcie. Poprawę kondycji skóry i jej jędrności można obserwować od razu po wykonaniu zabiegu, co jest absolutnie bezprecedensowe w przypadku nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Proces odnowy włókien kolagenowych stopniowo postępuje przez okres 3 – 6 miesięcy, czasem nawet dłużej, zapewniając coraz młodszy i świeższy wygląd.

Zabieg najczęściej wykonuje się jeden raz w celu uzyskania oczekiwanych efektów. Czasem wykonujemy po 3 miesiącach kolejny zabieg aby zmaksymalizować efekty zabiegu. Skóra po zabiegu już nigdy nie wraca do pierwotnego stanu, gdyż w wyniku zabiegu dokonujemy rewitalizacji, czyli odnowy skóry. Zatem na zawsze pozostaje ona młodsza niż byłaby naturalnie.

ZALECENIA POZABIEGOWE

 • należy chronić skórę przed promieniowaniem UV poprzez stosowanie filtrów 50+
 • należy unikać narażania skóry na wysokie i niskie temperatury

 

Cena zabiegu już od 800 zł!  -> szczegółowy zakres cen znajdziesz tutaj: CENNIK

Jeżeli zastanawiasz się nad najlepszą dla Ciebie terapią zapraszamy na wizytę konsultacyjną, na której nasz doświadczony personel odpowie na wszystkie pytania.

PRZED I PO

zdjęcie przed i po UF3 1   zdjęcie przed i po UF3 3  brzuch-przed-i-po-e1487350032982  ultraformer-iii-nieoperacyjny-lifting-1