Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi. W przypadku oczu najczęściej jest to wykonanie kreski na dolnej lub górnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu, natomiast w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Jest to także skuteczna alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, ponieważ zabieg wykonany odpowiednią techniką zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu.
Profesjonalny makijaż permanentny nie tylko podkreśla walory kobiecej urody, ale także doskonale maskuje niedoskonałości, m.in. tuszując defekty skóry, takie jak blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne. Co bardzo ważne makijaż trwały pomaga pozwala odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi lub rzęs.

WSKAZANIA
- chęć poprawy własnego wyglądu
- brak czasu na makijaż
- brak umiejętności wykonania makijażu
- asymetryczna twarz
- osoby po wypadkach lub przebytej chemioterapii
- osoby aktywne, pływacy, częste wizyty w saunie
- alergie na kosmetyki
- wady wzroku utrudniające wykonanie prawidłowego makijażu
- poprawa niedoskonałości - rzadkie brwi lub rzęsy, małe oczy, blade usta lub usta o nieregularnym kształcie
- trwała korekta urody w każdym wieku
- wzmocnienie naturalnego pigmentu oraz kształtu oczu i ust
- chęć uzyskania subtelnego, świeżego, naturalnego wyglądu o każdej porze
PRZECIWWSKAZANIA
- ciąża i karmienie piersią
- stany poopracyjne
- leki i używki rozrzedzające krew
- leki przeciwtrądzikowe (np. Izotek)
- leki sterydowe
- łuszczyca w miejscu wykonywania zabiegu
- choroby nerek
- nieustabilizowana cukrzyca
- nieunormowan nadciśnienie
- tendencja do tworzenia blizowców/keloidów
- problemy z krzepliwością krwi (hemofilia)
- epilepsja
- stany zapalne w miejscu pigmentacji
- przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych
- choroby naczyń obwodowych, choroby serca i układu krążenia, małopłytkowość i niedokrwistość
- choroby skóry: egzema, grzybica skóry, liszaj płaski, rumieniec, bliznowce, pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, zapalenie tkanki łącznej, trądzik
- alergie skórne
- przyjmowanie antybiotyków
- przeziębienie, grypa
- nowotwór w trakcie leczenia
- aktywna opryszczka
- w przypadku makijażu permanentnego oka: choroby spojówek, gałki ocznej, jaskra, zaćma, przedłużone rzęsy, odżywki na porost rzęs (ostawić 1 miesiąc przed zabiegiem)
PRZEBIEG ZABIEGU
Zabieg wykonania makijażu permanentnego rozpoczyna się od rozmowy z klientką. W trakcie konsultacji linergistka indywidualnie ustala optymalny kształt i kolor pigmentowania, które będą pasować do danego typu urody. Wykonywany jest rysunek wstępny, co umożliwia precyzyjne wykonanie zabiegu oraz wizualizację makijażu permanentnego.
Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów (barwników), które implementuje się do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka (ok. 0,3-0,5 mm), czyli płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Barwnik wprowadza się pod skórę cieniutką, jednorazową igłą w znieczuleniu, dzięki czemu zabieg nie powoduje większego dyskomfortu. Zabieg trwa od 1 do 3 godzin.
EFEKTY ZABIEGU
Początkowo kolor pigmentu jest bardzo intensywny, ale już w ciągu kilku dni naskórek zaczyna się złuszczać, barwnik z jego wyższych partii zostaje usunięty, a makijaż staje się o wiele dyskretniejszy i jaśniejszy. Możiwe jest także tworzenie się w miejscach nakłuć igłą niewielkich strupków, które zaczną same odpadać w procesie gojenia. W 3-4 tygodniu po zabiegu początkowo intensywna barwa pigmentu blednie o 40-50%. Po okresie około 4 tygodni wykonuje się korektę makijażu, celem dopigmentowania ewentualnych ubytków barwnika oraz ostatecznej korekty nadanego kształtu.
Efekt profesjonalnie wykonanego makijażu permanentego utrzymuje się około 2-4 lat. By zachować intensywność kolory, makijaż trwały należy uzupełnić barwnikiem raz do roku.
ZALECENIA POZABIEGOWE
- kilka dni po zabiegu stosować krem zapobiegający infekcjom i wspomagający gojenie (kremy tłuste, z witaminą E, pantenolem, alantoiną)
- nie należy zdrapywać torzących się strupków
- nie należy moczyć miejsc pigmentacji ani używać mydła
- nie korzystać z sauny, solarium i basenu
- nie opalać się na słońcu
- nie korzystać z innych preparatów niż zalecone przez linergistkę
Cena zabiegu już od 300 zł! -> szczegółowy zakres cen znajdziesz tutaj: CENNIK
PRZED I PO

Jeżeli zastanawiasz się nad najlepszą dla Ciebie terapią zapraszamy na wizytę konsultacyjną, na której nasz doświadczony personel odpowie na wszystkie pytania.