pl  |  en
Strona główna Zabiegi MEDYCYNA ESTETYCZNA WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM

WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM

 

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą we wszystkich tkankach człowieka, głównie w skórze. Dzięki swojej unikalnej właściwości jaką jest zdolność wiązania bardzo dużych ilości wody jego głównym zadaniem jest regulacja uwodnienia tkanek. Skóra zawierająca prawidłowe stężenie kwasu jest dobrze nawilżona i jędrna. Substancja ta odpowiada również za regulację odpowiedzi zapalnej, bierze udział w gojeniu ran oraz chroni komórki przed działaniem wolnych rodników.

W miarę upływu lat zawartość naturalnego kwasu hialuronowego w skórze maleje. Widocznym efektem niedoboru jest suchość i wiotkość skóry, powstawanie zmarszczek oraz zmiany objętości twarzy. Dodatkowo upośledzone są reakcje odpornościowe i procesy gojenia ran. Zabiegi z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego mają głównie za zadanie wypełnienie zmarszczek i fałdów, przywrócenie objętości tkanek, powiększenie i modelowanie ust, korekcję kształtu twarzy, poprawę nawilżenia i napięcia skóry.

 

 

WSKAZANIA

 • wypełnienie zmarszczek i fałdów (np. międzybrwiowych, na czole, wokół oczu oraz fałdów nosowo-wargowych i wargowo-żuchwowych)
 • wolumetria czyli przywracanie utraconej objętości twarzy oraz poprawa jej zarysu
 • likwidacja cieni pod oczami
 • modelowanie twarzy (np. poprawa kształtu nosa, bródki)
 • powiększanie i modelowanie ust
 • redukcja blizn potrądzikowych
 • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk

 

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i karmienie piersią
 • zmiany zapalne w obszarze planowanego zabiegu (opryszczka, trądzik)
 • choroby autommunologiczne (szczególnie kolagenozy, bielactwo, łuszczyca)
 • skłonność do tworzenia blizn przerostowych
 • nieustabilizowana cukrzyca
 • reakcja nadwrażliwości na preparat w przeszłości
 • zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu polimlekowego (Sculptra) w ciągu ostatnich pięciu lat
 • zaburzenia krzepnięcia – przeciwskazanie względne
 • dysmorfofobia

   

  Odstęp czasowy między iniekcją toksyny botulinowej, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej, laseroterapia, peelingi chemiczne) powinien wynosić min. 3 tygodnie

 

 

 Bez tytułu

 PRZEBIEG ZABIEGU

Podczas wizyty lekarskiej poprzedzającej zabieg z użyciem wypełniaczy zbierany jest dokładny wywiad mający na celu ustalenie wskazań oraz ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Lekarz opierając się na własnym doświadczeniu oraz oczekiwaniach pacjenta dobiera odpowiedni rodzaj preparatu, okolicę oraz sposób podania. Na około 30 min – 60 min przed zabiegiem na miejsca planowanych iniekcji nakładany jest krem miejscowo znieczulający.

Wypełniacz ma postać plastycznego żelu i wprowadzany jest do tkanek za pomocą cienkich igieł. Po wstrzyknięciu kwas hialuronowy zaczyna wiązać wodę i powiększa swoją objętość. Efektem jest wygładzenie zmarszczek lub powiększenie poddanej zabiegowi okolicy. Sam zabieg trwa zwykle około 30 minut, w zależności od ilości podawanego preparatu.

 

 EFEKTY ZABIEGU

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 6-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Czas utrzymywania się preparatu w tkankach zależy od wieku, mimiki, trybu życia pacjenta (np. palenie papierosów skraca działanie kwasu), ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, rodzaju użytego produktu oraz miejsca iniekcji. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

Wykonanie zabiegów z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego daje najkorzystniejsze efekty w połączeniu z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej takimi jak mezoterapia, peelingi, laser frakcyjny, czy toksyna botulinowa.

  

ZALECENIA POZABIEGOWE

 • w ciągu tego samego dnia nie należy pokrywać makijażem miejsc wkłucia
 • w ciągu 24-48 godzin po zabiegu nie zaleca się picia alkoholu, palenia papierosów, spania na brzuchu, uciskania twarzy oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Należy pić duże ilości wody (ok. 2,5l dziennie)
 • w ciągu 1 tygodnia należy unikać wysokiej temperatury otoczenia, sauny, opalania się na słońcu, solarium – wysoka temperatura nasila działanie hialuronidazy i tym samym przyspiesza degradację preparatu, nie należy też korzystać z zabiegów dermatologicznych na daną okolicę
 • po około 3-4 tygodniach należy zgłosić się do kontroli

 

W naszej klinice pracujemy jedynie na sprawdzonych i przebadanych preparatach, uważanych za najlepsze na rynku, m. in. Juvederm, Teosyal, Neauvia. Zgodnie z najnowszą wiedzą i zaleceniami polecamy łączenie zabiegu z mezoterapią nieusieciowanym kwasem hialuronowym bądź kolagenem oraz toksyną botulinową. Zabiegi te doskonale się uzupełniają i działają synergistycznie, zapewniając możliwie najlepsze efekty.

Cena zabiegu już od 750 zł!  -> szczegółowy zakres cen znajdziesz tutaj: CENNIK

Jeżeli zastanawiasz się nad najlepszą dla Ciebie terapią zapraszamy na wizytę konsultacyjną, na której nasz doświadczony personel odpowie na wszystkie pytania.