pl  |  en
Strona główna Zabiegi FIZJOTERAPIA ESTETYCZNA FIZJOTERAPIA ALLIANCE LPG

FIZJOTERAPIA ALLIANCE LPG

Alliance LPG Medical to aktualnie najlepsza aparatura wykorzystywana do masażu leczniczego, relaksacyjnego, sportowego czy drenażu limfatycznego. Nie dziwi zatem jej znaczna popularność wśród klinik fizjoterapii i medycyny estetycznej na całym świecie. Skuteczność masażu LPG Medical jest potwierdzona klinicznie i mimo, iż w Polsce jest głównie wykorzystywana do zabiegów na cellulit to w wielu krajach odgrywa znaczącą rolę w zabiegach z fizjoterapii. Gwiazdy światowego sportu korzystają z zabiegów LPG Medical przed treningami i po nich. Największe kluby piłkarskie jak Juventus Turyn, Real Madryt i Chelsea Londyn, posiadają urządzenie na własność i udostępniają swoim zawodnikom w celu regeneracji mięśni po treningu.

Alliance LPG jest narzędziem terapeutycznym, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii nadaje się to stwardniałej, włóknistej, obrzękniętej lub bolesnej tkanki. Taki masaż leczniczy znajduje szerokie zastosowanie u pacjentów po urazach czy operacjach, znacząco przyspieszając okres rekonwalescencji, redukując ból oraz minimalizując ryzyko włóknienia blizn pozabiegowych. Wysoka skuteczność masażu leczniczego wynika z pobudzenia krążenia krwi, co skutkuje efektywnym dotlenieniem i odżywieniem tkanek. Przekłada się to na sprawniejszy przebieg procesów regeneracyjnych. Jednocześnie dochodzi do stymulacji fibroblastów i zwiększenia syntezy włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększeniem elastyczności skóry.

 unnamed

 

 

WSKAZANIA

 • bóle, napięcia mięśniowe
 • skurcze mięśni lub ich uszkodzenia
 • modelowanie sylwetki
 • regeneracja skóry przed/po operacjach
 • blizny (pooperacyjne, pozapalne)
 • przeszczepy skóry
 • twardzina układowa
 • zespół jelita drażliwego
 • fibromialgia
 • obrzęki, zastoje

 

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • karmienie piersią
 • zmiany zapalne w obszarze planowanego zabiegu
 • choroby autoimmunologiczne (szczególnie kolagenozy, bielactwo, łuszczyca)
 • bielactwo nabyte
 • żylaki, odleżyny, wrzody
 • przerosty blizn, bliznowce
 • przepuklina brzuszna lub pachwinowa
 • zaburzenia krzepnięcia

   

 

 

 

BLIZNY

Gojenie ran to niezwykle istotny proces nakierowany na przywrócenie funkcji i odbudowę struktury skóry. U dorosłego człowieka odbudowa uszkodzeń skóry przebiega z wytworzeniem blizny, a więc proces gojenia ran nie jest równoznaczny z pełną regeneracją. Ze względu na przyczynę powstania wyróżniamy blizny pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe, pozapalne (powstające jako zejście zmian zapalnych lub ropnych w przebiegu np. trądziku, ospy wietrznej). Każda blizna jest inna, dlatego istnieje wiele różnych wymagań związanych z terapią.

Aby uzyskać jak najlepszą jakość blizn, terapię należy rozpocząć jak najwcześniej po zabiegu. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie czasu, w którym blizna jest aktywna. Dlatego też w przypadku wszystkich blizn bezpośrednio po zagojeniu się rany należy rozpocząć leczenie nieinwazyjne (zachowawcze).

ENDERMOLOGIĘ MEDYCZNĄ stosujemy przy:
• Bliznach zapalnych i pozapalnych
• Bliznach związanych z chirurgią lub urazem
• Przeszczepach skóry
• Twardzinie (przewlekła układowa choroba tkanki łącznej)

Korzyści:
- Precyzyjna stymulacja tkanki na trudno dostępnych obszarach
- Działanie typowo drenujące
- Zmniejszone zwłóknienia
- Zmniejszone zrosty tkanek
- Poprawa ogólnej motoryki
- Lepsze i szybsze rezultaty leczenia
- Zabiegi są bezbolesne

Czas trwania zabiegu: 15-30 minut.

W celu osiągniecia lepszych efektów leczenia zaleca się łączenie zabiegu z dermapenem oraz laserem frakcyjnym.

  

FIBROMIALGIA

Jest przewlekłym schorzeniem przebiegającym z bólem w różnych miejscach ciała oraz z innymi objawami, takimi jak tkliwość na dotyk lub nacisk w okolicy zajętych stawów, męczliwość mięśni, zaburzenia snu (zwłaszcza budzenie się niewypoczętym), zaburzenia pamięci i koncentracji. Objawy mieć zmienne nasilenie i zanikać z czasem, często nasilają się pod wpływem stresu. Najczęściej rozpoczyna się od jakiegoś czynnika wyzwalającego, takiego jak ból kręgosłupa, zapalenie stawu, uraz lub inny rodzaj fizycznego przeciążenia. Stres emocjonalny może również działać jako czynnik wyzwalający. Przewlekły ból jest wiodącym objawem. Praktyka kliniczna pokazuje, że o ile ostry ból może być złagodzony przez środki stosowane przy leczeniu bólu, o tyle metody te są nieskuteczne w przypadku bólu przewlekłego. Dzisiejsza fizjoterapia oferuje wiele metod kontroli bólu, zarówno starych, jak i nowych, które – jak dowodzą badania – mogą łagodzić ból, zmniejszać sztywność, poprawiać funkcjonalną sprawność pacjenta i ogólną jakość życia. Do metod wspomagających leczenie Fibromialgii należy ENDERMOLOGIA MEDYCZNA.
 
 

 

ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO

Zespół jelita drażliwego jest najczęstszym schorzeniem gastroenterologicznym. U jego podłoża leży zaburzenie różnych mechanizmów w obrębie osi mózgowo-jelitowej, zmieniona motoryka przewodu pokarmowego oraz nadwrażliwość trzewna. Najważniejszym objawem jest ból brzucha nawracający od wielu miesięcy, a często lat. Przyczyna choroby jest złożona i nie do końca wyjaśniona. Rozpoznanie choroby wymaga często wnikliwej diagnostyki różnicowej, która powinna uwzględniać również choroby rozrostowe, szczególnie przewodu pokarmowego. Zalecenia dietetyczne są najprostszą i powszechnie dostępną formą postępowania leczniczego. Każdy chory może dostosować dietę do swoich indywidualnych potrzeb oraz modyfikować ją w zależności od pojawiających się dolegliwości. W przypadku tak złożonej jednostki chorobowej, o wielu licznych, jednocześnie odmiennych objawach klinicznych, dla osiągnięcia skutecznego leczenia, istotne jest łączenie różnych metod terapeutycznych. ENDERMOLOGIA MEDYCZNA to bezpieczna i bardzo efektywna metoda leczenia Zespołu jelita drażliwego, dzięki której następuje poprawa tranzytu jelitowego, redukcja wzdęć, poprawa jakości życia. Zabieg zwiększa skuteczność innych form leczenia, a do tego jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

Czas trwania zabiegu to 15 minut.

 

Cena zabiegu już od 150 zł!  -> szczegółowy zakres cen znajdziesz tutaj: CENNIK

W celu wykorzystania pełnych możliwości urządzenia zalecamy serię zabiegów personalizowanych (do wyboru 2-3 partie ciała, zabieg trwa 40 minut)


Jeżeli zastanawiasz się nad najlepszą dla Ciebie terapią zapraszamy na wizytę konsultacyjną, na której nasz doświadczony personel odpowie na wszystkie pytania.