Stymulatory tkankowe

Obszar:

Twarz, szyja, dekolt, dłonie, ciało

Czas trwania:

20-60 min

Ilość zabiegów:

1-4

Okres rekonwalescencji:

do kilku dni

Znieczulenie:

w kremie

Na czym polega zabieg?

Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, które mają za zadanie odbudować strukturę starzejącej się skóry. Ich celem jest odnowa i biorestrukturyzacja, co odbywa się poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. To powoduje, że dzięki zastosowaniu stymulatorów tkankowych skórze zostaje przywrócona dawna elastyczność, gładkość i blask. Nie zmieniają rysów twarzy, choć poprawiają jej owal i doskonale napinają skórę. Zabieg ten ma intensywne działanie przeciwstarzeniowe. Zmarszczki i przebarwienia przestają być widoczne, a twarz odzyskuje młody i promienny wygląd. 

Wskazania

 • zmarszczki
 • utrata napięcia i elastyczności skóry
 • utrata uwalu twarzy, tzw. "chomiki", pogłębienie bruzd nosowo-wargowych
 • skóra wiotka, bez napięcia, zmęczona
 • cienie pod oczami
 • rozstępy i blizny

Przeciwwskazania

 • aktywna choroba nowotworowa
 • okres ciąży i karmienia piersią
 • zmiany zapalne w obszarze planowanego zabiegu
 • aktywne choroby autoimmunologiczne
 • alergia na składniki używanych preparatów
 • poważne zaburzenia sercowo-naczyniowe lub metaboliczne
 • padaczka
 • skłonność do blizn przerostowych
 • zaburzenia krzepnięcia

Umów się na konsultację już teraz!

Skontaktuj się

Jakie są efekty zabiegu?

Działanie stymulatorów tkankowych polega na pobudzeniu syntezy włókien kolagenowych, dzięki czemu rezultaty nie są błyskawiczne. Po wykonaniu iniekcji danego środka efekty można zaobserwować mniej więcej po miesiącu od zakończenia kuracji. Chcąc zwiększyć efekty, najlepiej wykonać całą serię zabiegów. Uzyskane rezultaty utrzymują się przez okres 1-2 lat.

Stymulatory są alternatywą dla stosowania wypełniaczy. Wypełniacze pozwalają na uzyskaniu niemal natychmiastowego wypełnienia bruzd i zmarszczek, dzięki czemu efekt widoczny jest od razu. Niestety, skutkuje to również krótszym czasem ich działania, przez co osiągnięte rezultaty znikają szybciej i prędzej trzeba wykonać kolejny zabieg czy serię zabiegową.

W przypadku stymulatorów tkankowych sytuacja jest odwrotna - na efekty trzeba poczekać dłużej, za to są długofalowe. Dzieje się tak dlatego, że stymulatory pobudzają komórki do odnowy i zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei wpływa na wygląd i stan skóry. Jest to proces w pełni fizjologiczny, lecz wymagający więcej czasu na osiągnięcie zadowalających i widocznych rezultatów. Dzięki zastosowaniu stymulatorów efekt jest bardziej naturalny, rysy nie ulegają zmianie, a twarz nie wygląda na „przerysowaną”.

PROFHILO

Produkt został nagrodzony złotą statuetką w kategorii najlepszy zabieg wzmacniający skórę. Jest to preparat zwierający tzw. „molekułę młodości”, czyli hybrydowe połączenie cząsteczek kwasu hialuronowego. Działa silnie biostymulująco na skórę i tkankę podskórną, dzięki czemu przyspiesza procesy regeneracyjne i naprawcze w niej zachodzące. Preparat PROFHILO zawiera aż 64 mg HA i jest to najwyższa dawka kwasu hialuronowego dostępna na rynku, dlatego też jest jednym z liderów wśród preparatów stosowanych do zabiegów odmładzających. Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych PROFHILO pozwala na zatrzymanie procesów starzenia oraz przywrócenie cerze blasku i młodzieńczego wyglądu. Zapobiega wiotkości skóry, ma działanie liftingujące, przywraca naturalny kontur twarzy, poprawia napięcie i gęstość skóry, a także redukuje „chomiki”. Co więcej, procedury z użyciem stymulatorów tkankowych PROFHILO uznawane są całkowicie bezpieczne i obarczone minimalnym ryzykiem wystąpienia powikłań, ponieważ preparat nie zawiera zbędnych substancji chemicznych, co zapobiega wystąpieniu ewentualnych reakcji alergicznych i podrażnień.

JALUPRO - AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA

Upływ czasu wpływa negatywnie na wygląd skóry. Skóra starzeje się, wygląda na bardziej zmęczoną i poszarzałą. Dzieje się tak na skutek utraty kwasu hialuronowego, kolagenu, elastyny, zmiany elementów podtrzymujących skórę (powięzie, mięśnie, struktury kostne, poduszek tłuszczowych). Czasu zatrzymać nie można, ale można poprawić wygląd skóry, a konkretnie odmłodzić ją. Pomoże w tym nowy typ zabiegu w medycynie estetycznej tj. JALUPRO – aminokwasowa terapia zastępcza. To linia preparatów (Jalupro® Classic, Jalupro® HMW) opartych na patentowanej formule, która opiera się na działaniu kwasu hialuronowego oraz kompleksu aminokwasów takich jak: glicyna, l-prolina, l-lizyna i l-leucyna. Zabieg Jalupro zapewnia efekty dzięki procesowi biorewitalizacji. Dochodzi do niego właśnie pod wpływem połączenia kwasu hialuronowego z aminokwasami. Tym samym preparaty JALUPRO® i JALUPRO® HMW dostarczają skórze składniki niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Terapia Jalupro poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny znacznie poprawia gęstość skóry, wygładzając zmarszczki i wyrównując jej strukturę. Skóra jest wyraźnie napięta, odżywiona, nawilżona i rozświetlona. Odpowiednio dobrana terapia Jalupro jest również w stanie przebudować głębokie bruzdy i zmarszczki na twarzy, szyi czy dekolcie a także blizny - potrądzikowe, przerosłe oraz pourazowe.

ELECTRI

Najnowszy stymulator tkankowy Electri jest odpowiedzią na wymagania aktywnych i zapracowanych osób, nie mogących pozwolić sobie na długą rekonwalescencję pozabiegową, ale którym zależy na świeżym i atrakcyjnym wyglądzie już po pierwszym podaniu preparatu. Preparat Electri, podawany drogą mezoterapii, łączy zalety kwasu hialuronowego i bursztynianu sodu. Skutecznie redukuje cienie pod oczami i przebarwienia, odżywia skórę, niweluje płytkie zmarszczki i rozświetla cerę. Zabieg Electri ekspresowo rewitalizuje skórę, co ma wielkie znaczenie, zwłaszcza, gdy prowadzimy intensywny tryb życia i nie możemy sobie pozwolić na częste zabiegi. Wystarczy jeden zabieg, by osiągnąć efekt, bez długotrwałych serii czy rehabilitacji. Skuteczność błyskawicznej mezoterapii preparatem Electri wynika z zawartości w nim bursztynianu sodu. Ten innowacyjny składnik poprawia oddychanie wewnątrzkomórkowe, stymuluje komórki skóry do wzrostu, poprawia ich dotlenienie i odżywienie. W efekcie skóra szybciej się regeneruje i odmładza.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga przygotowania. W miarę możliwości prosimy o przybycie na wizytę bez makijażu w obszarach poddawanych zabiegowi.

Terapia łączona

Wykonanie serii zabiegów daje najkorzystniejsze efekty w połączeniu z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej takimi jak:

 • Dermapen 4.0
 • BioRePeel
 • laser frakcyjny
 • mezoterapia igłowa
 • osocze i fibryna bogatopłytowe
 • toksyna botulinowa
 • wypełniacze
 • endermolift
 • masaż Kobido

Zalecenia po zabiegu

 • Przez kilka dni po zabiegu należy unikać sauny, solarium, opalania
 • Standardowa pielęgnacja skóry może zostać wznowiona po 24h
 • Ochrona przeciwsłoneczna krem z filtrem +50
 • Zmiana poszewki na poduszce na czystą w dniu zabiegu